کیفریوکیل

مجازات خانه فساد

مجازات خانه فساد✔️| تخفیف در مجازات خانه فساد | وکلای رایمند

در قوانین مجازات اسلامی برای دایر کردن خانه فساد و حضور در این مکان ها، مجازات خانه فساد تعیین گردیده است. نکته ای که باید درباره مجازات خانه فساد بدانید این است که از آنجایی که در این مکان ها فعل حرام انجام شده است، مجازات مشخصی برای آن ها تعیین می گردد اما مجازات خانه فساد با جرایم دیگری از جمله لواط، قوادی و… متفاوت است. با توجه به این موضوع در صورتی که از جمله کسانی هستید که نگران مجازات خانه فساد هستید و نمی دانید دایر کردن خانه فساد و حضور در این مکان ها، چه مجازات قانونی در پی دارد، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

خانه فساد چیست؟

وقتی نام خانه فساد به میان می آید، شاید اولین سوالی که برای شما پیش می آید این است که در متن قانون، خانه فساد به چه مکان هایی اطلاق می شود. به طور کلی می توان گفت با توجه به قانون تعزیرات و امور کیفری، خانه فساد به مکان هایی گفته می شود که در آن فعالیت های فساد و فحشا انجام می شود. از آنجایی که در متن قانون فساد و فحشا با دو معنای متفاوت شناخته می شوند، می توان گفت مجازات هایی که در خانه فساد انجام می شود، شامل تمامی مجازات هایی می شود که در متن قانون با عنوان مجازات فساد و مجازات فحشا شناخته می شوند و هر دوی این موارد برای مجازات خانه فساد در نظر گرفته می شود.

لازم است بدانید که طبق قانون، دایر کردن خانه فساد، اداره کردن آن و حتی حضور در خانه فساد جرم محسوب می شوند و در صورت اثبات برای مجرمان عواقب قانونی در پی خواهد داشت.

مجازات خانه فساد

در صورتی که تمایل دارید درباره مجازات خانه فساد اطلاعات بیشتری کسب کنید، باید بدانید که مجازات دایر کردن خانه فساد با مجازات تشویق به فساد و فحشا و مجازات حضور در خانه فساد متفاوت است. نکته قابل توجه این است که هر یک از این جرایم به تنهایی دارای مجازات متفاوتی هستند اما در صورتی که در کنار هم قرار بگیرند، باعث تشدید مجازات متهم می شود.

مجازات دایر کردن خانه فساد

مجازات خانه فساد در صورتی که فرد متهم به دایر کردن خانه فساد باشد، در مراحل مختلفی انجام می پذیرد. در مرحله اول خانه فساد با حکم دادگاه به صورت موقت مهر و موم و تعطیل می شود.

مرحله بعد با توجه به حالت های متفاوتی که ممکن است متهم در آن شرایط قرار گرفته باشد، مجازات های متفاوتی نیز صادر می گردد. در حالت اول ممکن است متهم اقدام به دایر کردن خانه فساد کرده باشد اما در هیچ کدام از جرایم منافی عفتی که در آن مکان اتفاق افتاده است، دخیل نباشد. در این صورت متهم به یک تا ده سال حبس محکوم می شود.

در حالت دوم در صورتی که متهم علاوه بر دایر کردن خانه فساد، موجبات جرایم منافی عفت را نیز فراهم کرده باشد و باعث وقوع جرایمی همچون زنا یا لواط گردیده باشد، مجازات قوادی برای او صدق می کند و علاوه بر مجازات خانه فساد و دایر کردن آن، به مجازات قوادی نیز محکوم می شود.

حالت دیگر در زمانی اتفاق می افتد که فرد اقدام به تشویق دیگران به فساد و فحشا و انجام اعمال منافی عفت کرده باشد. برای مثال در صورتی که متهم اقدام به تشویق دیگران به فساد و فحشا از طریق فضای مجازی کرده باشد، طبق قانون جرایم رایانه ای، به حبس یا جریمه نقدی محکوم می شود. در مواردی نیز ممکن است اجرای هر دوی این مجازات برای متهم صادق باشد. هم چنین در صورتی که متهم علاوه بر تشویق به فساد و فحشا اقدام به دایر کردن خانه فساد نیز کرده باشد، مجازات دایر کردن خانه فساد و مجازات تشویق به فساد و فحشا برای او صادق است و مسلما مجازات وی افزایش پیدا می کند.

مجازات حضور در خانه فساد

یکی دیگر از مواردی که در کشور ما به عنوان جرم تلقی می شود، حضور در خانه فساد است. بر این اساس، حضور در خانه فساد حتی در صورتی که متهم در دایر کردن و اداره این مکان نقشی ایفا نکرده باشد نیز جرم تلقی می شود. یکی از نکاتی که در رابطه با این جرم وجود دارد این است که در قانون، علم قاضی، تعیین کننده مجازات فرد متهم به حضور در خانه فساد مشخص شده است. در نتیجه قاضی پرونده با توجه به شرایط متهم و نقشی که متهم برای حضور در خانه فساد داشته است، اقدام به صادر کردن حکم می کند.

به عبارتی دیگر در صورتی که متهم نسبت به مفسد بودن مکان مورد نظر اطلاع داشته باشد و با آگاهی از این امر در این مکان حضور پیدا کند، مجرم شناخته می شود و مجازات خانه فساد شامل حال او می شود؛ هرچند که در متن قانون به صورت دقیق مجازاتی برای آن در نظر گرفته نشده باشد.

جرم تهمت دایر کردن خانه فساد چیست؟

یکی از موضوعاتی که شاید درباره آن اطلاعات زیادی نداشته باشید، تهمت زدن یک امر مجرمانه به دیگری است. در صورتی که فردی از هر طریقی از جمله رسانه، روزنامه یا تهمت کلامی، دیگری را نسبت به انجام یک عمل مجرمانه تهمت بزند و نتواند با مدارک و اسنادی که از منظر قانون دارای اعتبار هستند، صحت کلام خود را تایید کند، به جز مواردی که موجب حد است، از یک ماه تا یک سال حبس و شلاق محکوم خواهد شد.

البته توجه داشته باشید که در مواردی ممکن است نشر موضوع مربوطه باعث اشاعه فحشا در جامعه شود، حتی در زمانی که بتواند صحت امر خود را تایید کند، مرتکب جرم شده است و به مجازات محکوم می شود.

نحوه اثبات جرم خانه فساد

نحوه اثبات خانه فساد دارای برخی پیچیدگی های قضایی است که باید به کمک فردی با تجربه و مطلع از قوانین مربوطه مورد پیگیری قرار گیرد. دلیل آن هم این است که طبق قوانین آیین دادرسی کیفری هرگونه تحقیق و تفحص در جرایم منافی عفت غیر قانونی است و برای فرد خاطی پیگیرد قانونی به همراه دارد. هم چنین در صورتی که فردی نسبت به جرم واقع شده در خانه فساد و زمان و مکان دقیق آن اطلاع دقیقی نداشته باشد و نتواند ادعای خود را به کمک اسناد و مدارک قانونی اثبات کند، امر وی غیرقانونی تلقی می شود و در مقابل متهم می تواند به جرم تهمت و افترا از او شکایت کند. در ادامه مقاله توضیح و تفصیل کامل این مورد می پردازیم.

همچنین بخوانید:  وکیل کیفری خوب در تهران

در نتیجه توضیحات داده شده، برای اثبات مجازات خانه فساد مشورت گرفتن از وکیل مرتبط با پرونده می تواند کمک شایانی به پیشبرد پرونده و موفقیت در پرونده با توجه به قوانین موجود برای نحوه اثبات جرم خانه فساد باشد. بر همین اساس ما به شما پیشنهاد می کنیم تا با ارتباط با مجموعه بزرگمهر و ارتباط با وکیل مرتبط با پرونده خود، شانس موفقیت خود را در پرونده مجازات خانه فساد افزایش دهید.

تخفیف در مجازات خانه فساد

در مواردی امکان تخفیف در مجازات خانه فساد وجود دارد اما در ابتدا باید مورد پذیرش قاضی پرونده و مرجع صالح واقع شود. توجه داشته باشید که در صورتی که شما تقاضای تخفیف در مجازات خانه فساد را داشته باشید، به این معنا است که شما جرم را پذیرفته اید و با این وجود تقاضای تخفیف در جرم را دارید.

هم چنین نکته حائز اهمیت این است که تخفیف در مجازات خانه فساد دارای شرایطی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. برخی از این شرایط شامل مواردی هم چون؛ اطمینان قاضی از پشیمانی متهم از جرم انجام گرفته، عدم سابقه کیفری پیشین متهم، همکاری کامل متهم با مراجع قضایی، قطعی نبودن حکم صادره و برخی موارد دیگر می شود. شما می توانید با مشورت با وکیل مجازات خانه فساد که از قوانین مربوط به مجازات خانه فساد آگاهی کامل دارد و توانسته است تجربه کاری موفقی در این زمینه کسب کند، درباره تخفیف مجازات خانه فساد مشورت کنید و در صورت لزوم وکالت پرونده خود را به او بسپارید.

توجه داشته باشید که این امکان برای وکیل وجود دارد تا در تمامی مراحل پرونده همراه موکل خود حضور داشته باشد و شرایط لازم تخفیف مجازات خانه فساد را مورد بررسی قرار دهد و تمامی مقدمات و پیگیری های مربوطه را به صورت کاملا قانونی پیگیری نماید.

وکیل مجازات خانه فساد

در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات زیادی را محور مجازات خانه فساد در اختیار شما قرار دهیم. نکته ای که در این میان وجود دارد و معمولا افراد به آن توجه لازم را نمی کنند، این است که بسیاری از پرونده ها دارای پیچیدگی های بسیار زیادی هستند به طور حتم و دقیق نمی توان نتیجه آن پیش بینی کرد. در نتیجه شما با مشورت با وکیل مناسب پرونده خود می توانید نتیجه مطلوب پیرامون پرونده خود را پیش بینی کنید تا بتوانید بهترین دفاعیه را در روز دادگاه داشته باشید و شانس موفقیت خود را در پرونده افزایش دهید.

در صورتی که به دنبال وکیلی مجرب و آگاه نسبت به قوانین هستید تا پرونده شما را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهد و بهترین تصمیم را پیرامون پرونده شما داشته باشد، می توانید با ارتباط با کارشناسان مجموعه وکیل مناسب پرونده خود را انتخاب کنید و با انتخاب مناسب ترین زمان برای مشاوره با وکیل مورد نظر خود، بهترین تصمیم را برای نتیجه بهتر پیرامون پرونده خود داشته باشید.

لیست وکیل مجازات خانه فساد

وکیل حامد شاکری نیا تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

حامد شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری
حامد شاکری نیا وکیل پایه یک دادگستری
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
 • بیش از ۱۵ سال سابقه
تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

وکیل مونا الماسی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

مونا الماسی وکیل پایه یک دادگستری
مونا الماسی وکیل پایه یک دادگستری
 •  وکیل پایه یک دادگستری
 • بیش از ۶ سال سابقه حقوقی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل حسن اسماعیلی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

حسن اسماعیلی وکیل پایه یک دادگستری
حسن اسماعیلی وکیل پایه یک دادگستری
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • عضو مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضاییه
 • بیش از ۱۵ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل مرجانه فشنگچی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

مرجانه فشنگچی وکیل پایه یک دادگستری
مرجانه فشنگچی وکیل پایه یک دادگستری
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • رتبه دو رقمی آزمون وکالت و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۱۵ سال سابقه

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


هدیه عرفانیان (امور ثبت برند و شرکت ها) تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

 

هدیه عرفانیان کارشناس امور ثبت برند و شرکت ها
هدیه عرفانیان کارشناس امور ثبت برند و شرکت ها
 • کارشناس حقوق از دانشگاه علامه طباطبایی
 • خدمات ویژه شرکت های تجاری اعم از نمایندگی در انواع مذاکرات،داوری و مصالحه، ثبت برند و…
 • حدود 10 سال سابقه کاری

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل فاطمه مرادی حقیقت تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

فاطمه مرادی حقیقت وکیل پایه یک دادگستری
فاطمه مرادی حقیقت وکیل پایه یک دادگستری
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از 17 سال سابقه وکالت

تماس جهت اعطای وکالت


وکیل دکتر حسین مروج تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

حسین مروج وکیل پایه یک دادگستری
حسین مروج وکیل پایه یک دادگستری
 • وکیل پایه یک دادگستریدکترای حقوق خصوصی
 • دکترای حرفه ای مشاوره حقوقی DBA
 • استاد دانشگاه های آزاد و دانشکده علوم و فنون نیروهای مسلح از سال ۱۳۶۱
 • مدیر حقوقی نیروهای مسلح از سال ۱۳۶۱
 • عضو مرکز مشاوران قوه قضاییه

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل محمد فرخی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری
محمد فرخی وکیل پایه یک دادگستری
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۲۲ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل ملیحه سنگ سفیدی تیک آبی تایید هویت
ستاره امتیاز

ملیحه سنگ سفیدی وکیل پایه یک دادگستری
ملیحه سنگ سفیدی وکیل پایه یک دادگستری

 

 • وکیل دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق
 • عضو وکلای مرکز مشاوران و کارشناسان قوه قضاییه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل


وکیل امیر بهادر عامری

امتیاز ۴ ستاره

امیر بهادر عامری وکیل پایه یک دادگستری
امیر بهادر عامری وکیل پایه یک دادگستری
 • وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • بیش از ۵ سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 


وکیل اصغر قنبری
امتیاز ۴ ستاره

اصغر قنبری وکیل پایه یک دادگستری
اصغر قنبری وکیل پایه یک دادگستری
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی اهر
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • کمتر از 2 سال سابقه

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه وکیل

 


خانم فریبا رنجبر
امتیاز ۳ ستاره

فریبا رنجبر کارآموز وکالت
فریبا رنجبر کارآموز وکالت
 • کارآموز وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری البرز
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی

 

تماس جهت اعطای وکالت مشاهده رزومه

 

نمونه پرونده های موفق وکلای رایمند

1. پیروزی پرونده سرقت از منازل با 73 شاکی خصوصی که موفق به تبرئه متهم از تمامی اتهامات شد.

2. پیروزی پرونده سرقت از بانک در ورامین تهران.

3. پیروزی پرونده سرقت با رد مال 4 و نیم میلیارد تومانی.

و …

مزایای همکاری با وکلای رایمند

 • حق متعارف وکالت
 • تسریع در روند دادرسی
 • توضیح کامل قوانین حقوقی پرونده موکل
 • جلب اعتماد و رضایت موکل در پیش برد اهداف پرونده
 • حفظ اسرار و اطلاعات پرونده موکلین و اطمینان به عدم افشاگری
 • پیگیری مستمر روند پرونده تا زمان حاصل شدن نتیجه پرونده
 • انجام فعالیت های حقوقی با به روزترین سیستم قوانین حقوقی
 • برخورد مناسب و محترمانه با موکل و قاضی موکل
 • حضور در جلسات دادگاه بدون نیاز به حضور موکل و گزارش دهی منظم به موکل
 • فعالیت وکلای باتجربه و متخصص در تمامی زمینه های حقوقی(ملکی، خانواده،و…) و کیفری
 • و…

وکالت تخصصی

 

 

لطفا به این نوشته امتیاز دهید.

78

امتیاز این نوشته

امتیاز کاربران: 4.75 ( 2 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

رزرو مشاوره با وکیل